BORDSLAMPA samt VAS, stengods, Rörstrand.

4276856. BORDSLAMPA samt VAS, stengods, Rörstrand.

Gunnar Nylund, vas, "Ritzi" höjd 24 cm
Bordslampa höjd 25 cm, bredd 13 cm.

Smärre bottennagg samt krackelyrer på lampa
Gammal el med ojordad kontakt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 193