RING, 19K rödguld med diamant, totalt ca 0,28 ct, Georg Jensen, ca 1915 - 1927. Vikt 3,6 g.

427545. RING, 19K rödguld med diamant, totalt ca 0,28 ct, Georg Jensen, ca 1915 - 1927. Vikt 3,6 g.

Storlek 17,5. Briljantslipad diamant omsluten av blomma, föreställande pion. Originalask medföljer.

Lätt ytslitage. Litet nagg under ena klon.

Diamantens klarhet: VS1.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diamantens klarhet: VS1.

Antal besök: 1 026