SKÅLAR, 2 st. Orrefors, kristall.

4273885. SKÅLAR, 2 st. Orrefors, kristall.

Två skålar i glas från Orrefors. Bägge etikettmärkta. Den större skålen är märkt "4368-121" undertill, med otydlig signatur.
Diameter 14 cm, höjd 8,5 cm resp. diameter 21 cm, höjd 13 cm.

Smärre bruksslitage, mindre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 229