Två skålar i glas från Orrefors. Bägge etikettmärkta. Den större skålen är märkt "4368-121" undertill, med otydlig signatur.
Diameter 14 cm, höjd 8,5 cm resp. diameter 21 cm, höjd 13 cm.
Smärre bruksslitage, mindre repor.