4273870. SYSTEMKAMERA. Zenit 3, USSR, Sovjet, 1960-tal.
Zenit 3, 35mm analog spegelreflexkamera med frammatningsarm & självutlösare. Med förvaringsväska/fodral i läder.
Bruksslitage. Märken, avskavds färg. Fodral med ytligt slitage. Ej fullständigt genomgången, ej funktionstestad. Ingen funktionsgaranti lämnas.