427323. AXEL EINAR HJORTH. Bord "Lovö", lackad furu. Nordiska Kompaniet 1930-tal.
180 x 75, höjd 72 cm.
Proveniens
Renoverat. Slitage, blekt, sprickor, fläckar.
Axel Einar Hjorth (1888–1959)