SERVISDELAR, 32 delar, stengods, "Pyro", Gustavsberg.

427000. SERVISDELAR, 32 delar, stengods, "Pyro", Gustavsberg.

5 uppläggningsfat med "ovala handtag", längd 19,5 - 36 cm.
5 uppläggningsfat "ovala", längd 19 - 29 cm.
6 uppläggningsfat, "runda med handtag", diameter 10 - 22 cm.
3 runda uppläggningsfat, diameter 19 - 24 cm.
1 karott, diameter 21 cm.
1 skål längd 19,5, bredd 14,5 cm.
1 skål med "pip", diameter 13 cm.
1 kåsa, diameter 8,5 cm.
2 sås snipor med lock, diameter 9,5 cm.
1 kanna, höjd 6 cm.
1 äggkopp, 4,5 cm.
1 fat diameter 23 cm.
1 såssnipa längd 14,5, bredd 5,5, höjd 6 cm.
1 fat diameter 13 cm.
1 te kopp med fat.

Ovala uppläggningsfat med nagg på varje, kannan med spricka, karott med spricka, skål med "pip" med nagg, äggkopp med spricka, te kopp med fat med spricka. Det kan förekomma andra mindre skador på dessa servisdelar.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 karott, diameter 21 cm.
1 kåsa, diameter 8,5 cm.
1 kanna, höjd 6 cm.
1 äggkopp, 4,5 cm.
1 fat diameter 23 cm.
1 fat diameter 13 cm.
1 te kopp med fat.

Antal besök: 1 499