TEDOSA samt LOCKDOSA, porslin, Kina, 1700-tal resp 1500/1600-tal.

426982. TEDOSA samt LOCKDOSA, porslin, Kina, 1700-tal resp 1500/1600-tal.

Dekor i underglasyrblått av blommor. Höjd 4 cm resp 10 cm.

Tedosan med lagning. Slitage samt smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 883