ANNMARI LIDE - akvarell, signerad.

4269726. ANNMARI LIDE - akvarell, signerad.

Ram, glas
Rammått 23x18cm
Bildmått 12x8cm

Från Vansbro, Dalarna. Uppsalabo sedan 1954.
Medlem i gruppen "Fem kvinnor - Fem temprament", i Gottunda Konstgille och Nordiska Akvarellsällskapet. Representerad i flera offentliga miljöer och konstklubbar. Uttagen till jurybedömda utställningar i svensk akvarellkonst år 2001 och 2002, Väsby konsthall.

Ej examinerad ur ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ram, glas
Rammått 23x18cm
Bildmått 12x8cm

Ej examinerad ur ram.

Antal besök: 206