426755. FICKUR, 4 st, Roskopf / J.G.Graves / Waltham / Catorex, 18-/1900-tal.
Systeme Roskopf Patent, diameter 53 mm.
J.G.Graves Sheffield - England, boett silver, diameter 54 mm, nyckelur, nyckel.
Waltham Farringdon E Reg. - USA, boett silver, diameter 52 mm, nyckelur, nyckel.
Catorex, komotiv, diameter 54 mm, ej examinerad.
Slitage.
Ej funktionstestade.