4267253. TÄLT. 3 st. 1900-talets andra hälft.
Tre stycken tält samt två uppblåsbara liggunderlag.
Ett "Lättviktstält Idre Alu" från Domus sport, troligen 80-90-tal.
Samt två tält troligen från 60-70-tal.
Bruksslitage. Märken, ställvis nött.
Enligt uppgift kompletta. Ej fullständigt genomgångna av auktionsverket.
Ingen funktionsgaranti lämnas.