SMINKBORDSSPEGEL MED ROSETT OCH BRODERAD PANEL FRÅN 19THC.
4266992. SMINKBORDSSPEGEL MED ROSETT OCH BRODERAD PANEL FRÅN 19THC.
Inklusive en toalettbordsspegel med rosett i mahogny, med tre lådor till basen och mässingsfötter (48,5 cm höga), även med en inramad broderad panel i jugendstil (ram 58 cm x 29 cm). (2).
Panel, några fläckar på materialet på platser, små flisar till kanterna av ramen
Spegel, några små flisar till fanern på ställen, en del av fanern har ”bubblat” på ena sidan, några repor och märken på ställen.