SIMON GATE. Vas och skål, 2 delar, kristall, "Tusen Fönster", Orrefors, 1900-tal.

426532. SIMON GATE. Vas och skål, 2 delar, kristall, "Tusen Fönster", Orrefors, 1900-tal.

Slipad dekor.
Skål, höjd 8,3 cm, diameter 12 cm.
Vas, höjd 19,2 cm.

Bruksslitage, vas med smärre nagg vid nedre kant.

Simon Gate (1883–1945)

Gör en kostnadsfri värdering!

Slipad dekor.
Vas, höjd 19,2 cm.

Simon Gate (1883–1945)

Antal besök: 1 228