MODELLJÄRNVÄG, skala 0, plåt, elektrisk, Bing Werke, 1920/1930-tal.

426056. MODELLJÄRNVÄG, skala 0, plåt, elektrisk, Bing Werke, 1920/1930-tal.

High Current Electric trains, suitable for direct or alternating current from 65 to 250 volt.
Lok samt 6 vagnar i litograferad plåt, transformator, lampor, massor av räls, stationshus, växlar, brodelar mm

OBS! Garaget på bilden över hela banan ingår ej, det finns med i ett annat utrop tillsammans med en plåtbil.

Smärre slitage, en vagn med avsaknad av ett hjulpar. Mindre bucklor, ena vagnens tak med trasig i hakning. Ej genomgånget i sin helhet. Ström går fram till transformator men inte ut ifrån den.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 784