SATSBORD, 3 delar. Engelsk stil, 1900-talets andra hälft.
4258945. SATSBORD, 3 delar. Engelsk stil, 1900-talets andra hälft.
Satsbord / soffbord i trä med skuren dekor, beslag i mässing. Engelsk stil, 1900-talets andra hälft. Bestående av ett fyrkantigt bord med två utdragbara runda bord.
Bord: 51x51 cm, höjd 53 cm.
Småbord: Diameter 42 cm, höjd 46 cm.
Bruksslitage. Repor och märken. Ställvist avskavd färg.
Bord: 51x51 cm, höjd 53 cm.