SATSBORD, 3 delar. Engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

4258945. SATSBORD, 3 delar. Engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Satsbord / soffbord i trä med skuren dekor, beslag i mässing. Engelsk stil, 1900-talets andra hälft. Bestående av ett fyrkantigt bord med två utdragbara runda bord.
Bord: 51x51 cm, höjd 53 cm.
Småbord: Diameter 42 cm, höjd 46 cm.

Bruksslitage. Repor och märken. Ställvist avskavd färg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bord: 51x51 cm, höjd 53 cm.

Antal besök: 187