SERVISDELAR, 16 delar, porslin, "Blå eld" Hertha Bengtsson, Rörstrand.

425846. SERVISDELAR, 16 delar, porslin, "Blå eld" Hertha Bengtsson, Rörstrand.

Tekanna, skål med hänklar, sockerskål, 3 askfat, 3 skålar, fat, 3 äggkoppar samt 3 koppar med fat.

Askfat med smärre nagg. Tillverkningsdefekter samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 175