PORSLIN, 29 delar, Gefle, Gustavsberg, Bo Fajans m.m.
425751. PORSLIN, 29 delar, Gefle, Gustavsberg, Bo Fajans m.m.
7 tallrikar diameter 24 cm.
6 kräfttallrikar "Seafare" Johnson Bros.
12 koppar Bo Fajans höjd 5,5 cm.
Vas höjd 26 cm.
2 julbarntallrikar samt tomteskål "Tomtebloss" Gefle diameter 19,5, 20 och 23 cm.
Barntallrikar med ett nagg och slitage, vas med glasyrdefekter.
7 tallrikar diameter 24 cm.
Vas höjd 26 cm.