BYRÅ, senbarock, 1700-talets mitt.

4254511. BYRÅ, senbarock, 1700-talets mitt.

Alm. Profilerad skiva, svängd front, Kannelerade hörn, tre lådor med mässingsbeslag. Bredd 84, djup 53, höjd 78 cm.

Bruksslitage, smärre skador, stötmärken. Maskstungen. Delvis kompletterad med senare lister, lagning på sidan.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 713