BOK, "Utdrag ur den af A. W: Stjernstedt och C. A. Klingspor utgifna Sveriges Ridderskaps och Adels vapenbok". Cirka 1880.

425306. BOK, "Utdrag ur den af A. W: Stjernstedt och C. A. Klingspor utgifna Sveriges Ridderskaps och Adels vapenbok". Cirka 1880.

Färglitograferade avbildningar av vapensköldar (inklusive riksvapnet).Exlibris Vilhem Kugelberg.
Exlibris Otto Kugelberg.
27 x 21.5 cm.

Sidor lösa. Sidor ej fullständigt genomgångna. Pärm med slitage/skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Exlibris Otto Kugelberg.
27 x 21.5 cm.

Antal besök: 889