SMYCKEN, samiska, 1900-tal.

SMYCKEN, samiska, 1900-tal.
4251077. SMYCKEN, samiska, 1900-tal.

Brosch, Jokkmokks Tenn, bredd 8 cm.
Halsband med hänge, Jokkmokks Tenn, längd kedja 70 cm.
Halband med hänge samt ett par örhängen. trä/horn.
Armband, läder med brodyr, längd 18 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 288