FRANSK SCHNEIDER KONSTGLASVAS.

4249666. FRANSK SCHNEIDER KONSTGLASVAS.

En stor Schneider-glasvas av avsmalnande form, det fläckiga orange glaset med stänk av mörkrött och gult, och på en cirkulär fot. Fot med skador, signerad ”Schneider, Frankrike”. 32,5 cm hög.

Foten har flera stora marker runt kanterna, lite slitage och repor på fotens botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 185