Kan sannolikt föreställa Sveriges kung
Erik XIV (1533-1577) och hans hustru Karin Månsdotter
(1550-1612) samt deras son Gustaf (1568-1607)., signerad N Anderson och daterad 1846, 60x50 cm, totalmått 68x79 cm.
Mindre färgbortfall.
Mindre färgbortfall.