MATBORD, 2 delar, Karl-Erik Ekselius för JOC möbler Vetlanda, 1900-talets mitt.

424869. MATBORD, 2 delar, Karl-Erik Ekselius för JOC möbler Vetlanda, 1900-talets mitt.

Teak. Rund form på fyrdelad fot. Brännmärkt. Diameter 120, höjd 74 cm. En iläggsskivor, bredd 60 cm.

Bruksslitage, märken, lagning på bordsyta, senare lackerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 350