BORD, nyrokokostil. Lysberg Hansen & Therp. Danmark. 1900-talets första hälft.

424660. BORD, nyrokokostil. Lysberg Hansen & Therp. Danmark. 1900-talets första hälft.

Rund form. Benställning av betsat trä, skiva av grön marmor. Diameter 72, höjd 60 cm.

Bruksslitage, skador på underrede, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 753