OSKAR BERGMAN. Snöbeklädd skogsdunge med vattendrag.

4244915. OSKAR BERGMAN. Snöbeklädd skogsdunge med vattendrag.

Blyertsteckning, 13,5 x 19 cm, med ram 27,5 x 33 cm. Signerad och daterad O Bergman. 1904, möjligen 1907.

Nålshål. Examinerad ur ram.minimal fläck. överlag God kondition.

Oskar Bergman (1879–1963)

Tema

Lilla Kvalitén

Gör en kostnadsfri värdering!

Oskar Bergman (1879–1963)

Tema

Lilla Kvalitén

Antal besök: 1 258