BRICKBORD, fajans. Gefle, signerad Trost 1959.

424335. BRICKBORD, fajans. Gefle, signerad Trost 1959.

Bricka i fajans från Gefle med monokrom blomdekor. Underrede i trä med svängda ben. Längd 81, bredd 59, höjd 72.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 629