KARMSTOL, teak och skinn, Erik Kirkegaard, Danmark, 1900-talets mitt.

424232. KARMSTOL, teak och skinn, Erik Kirkegaard, Danmark, 1900-talets mitt.

Karmstol med stomme i teak, ryggstöd samt sits klädda i skinn
Ryggstödets höjd 74, sitthöjd 45 cm.

Skinn med skador, på sitsen har sömmarna gått upp, i övrigt repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 770