925 silver, helförgylld. Stämplad Karla Newman New York. En äkta vit odlad pärla och en japansk Biwa-pärla, mycket vacker lyster. Ringstorlek 56/57 = inre diametern hos den ringskena 18,2 mm, ringhuvudet 18,3 x 18,5 mm, storlek på vulsten 18 x 8 mm, vikt 5,2 gram.
Mycket gott skick, rent.
Mycket gott skick, rent.