VAS, samt MINIATYRSKÅLAR, 2 st, stengods, Erich och Ingrid Triller, Tobo, 1900-tal.

424107. VAS, samt MINIATYRSKÅLAR, 2 st, stengods, Erich och Ingrid Triller, Tobo, 1900-tal.

Vas med brunfläckig glasyr, höjd 16 cm.
Skålar med gul- samt rödbrun glasyr, höjd ca 3 - 3,5 cm.
Märkta Triller Tobo.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkta Triller Tobo.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 840