SKULPTUR, på träsockel, häst, förgylld metall, Tang stil, Kina, 1900-tal.

423988. SKULPTUR, på träsockel, häst, förgylld metall, Tang stil, Kina, 1900-tal.

Föreställandes en häst och en svala på sockel
Längd 44,5, bredd ca 10, höjd 39,5 cm.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre slitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 019