42397. HENRI GOETZ. 2 st, färgetsningar, signerade samt numrerade 60/100 resp 30/50 + BOK L'Oeuvre Gravé de Henri Goetz 1940-1972.
Numrerad 60/1000, motiv ca 25 x 35 cm.
Numrerad 30/50, motiv ca 32,5 x 41 cm.
Bok L'Oeuvre Gravé de Henri Goetz 1940-1972,m Editions Sonet, 1973, onumrerad (upplaga av 1850).
Bok ej genomgången. EJ examinerade ur ram.