HERMANN CORRODI (1844 FRASCATI-ROM 1905). tavla, Olja på duk, Eremit vid kloster.

423917. HERMANN CORRODI (1844 FRASCATI-ROM 1905). tavla, Olja på duk, Eremit vid kloster.

sign. nedre vänstra hörna och märkt "Roma". 73 cm x 44,5 cm.

minimal defekt i oljefärgen längst ned till vänster.

Gör en kostnadsfri värdering!

Auktionshaus Dannenberg
Antal besök: 2 020