DIETER RAMS. DIETER RAMS för VITSOE. Hyllsystem/hyllvägg, modell '606', Tyskland, 1960-tal.

4237983. DIETER RAMS. DIETER RAMS för VITSOE. Hyllsystem/hyllvägg, modell '606', Tyskland, 1960-tal.

Dieter Rams för Vitsö, hyllsystem modell '606', Tyskland, 1960-tal, aluminium, fanerat trä;

Hyllsystem bestående av:
Hyllor/brickor vardera:
12 x 66 cm x 21,5 cm vardera.
2x 90 cm vardera. x 21,5 cm
6 bar per höjd 240 cm. med jämna fötter.
5x behållare per B. 66 cm Höjd 40 cm. T. 35,5 cm.
2x hyllor 66 x 11 x 35,5 cm
1 x hylla. B. 90 cm Höjd 11 cm. T. 35,5 cm.
2x behållare B 90 cm Höjd 60 cm. T. 35,5 cm.
5x nycklar och diverse tillbehör.

Åldersanpassat skick med tecken på slitage, repor, stötar, limrester. fläckar. delvis böjd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hyllsystem bestående av:
Hyllor/brickor vardera:
12 x 66 cm x 21,5 cm vardera.
2x 90 cm vardera. x 21,5 cm
2x hyllor 66 x 11 x 35,5 cm

Antal besök: 535