Svenskt slaglåsgevär från ca 1850-talet med en brittisk pipa från ett sk Towergevär. Beslag i mässing, stock i björk. Håller i hel och halvspänn. Kommer med läderrem.
Längd: 143 cm
To our international customers, please contact your authorities regarding the regulations for importing antique firearms.
For transportation issues, please contact the auction house.
Ålders- och bruksslitage.
Längd: 143 cm
Ålders- och bruksslitage.