SLAGLÅSGEVÄR, Sverige, ca 1850 (M7).

4235251. SLAGLÅSGEVÄR, Sverige, ca 1850 (M7).

Svenskt slaglåsgevär från ca 1850-talet, stock i björk, pipa med oktagonalt kammarstycke. Håller i hel och halvspänn.

Längd: 124 cm

To our international customers, please contact your authorities regarding the regulations for importing antique firearms.
For transportation issues, please contact the auction house.

Ålders- och bruksslitage.

Tema

Birger Nilssons vapensamling: Del 1

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd: 124 cm

Ålders- och bruksslitage.

Tema

Antal besök: 976