BORDSLAMPA, keramik, Upsala-Ekeby, 1900-talets första hälft.

423189. BORDSLAMPA, keramik, Upsala-Ekeby, 1900-talets första hälft.

Höjd exkl. lampsockel ca 23 cm.

Slitage. Omarbetad vas. Nagg. Skärm med bucklor och smärre fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 035