FÅTÖLJER, ett par, Nordiska Kompaniet, omkring 1930-tal.

423118. FÅTÖLJER, ett par, Nordiska Kompaniet, omkring 1930-tal.

Fåtöljer, med björkstomme, klädda i tyg med dekor av bladverk
Ryggstödets höjd 81, sitthöjd 44, sittdjup 51 cm.

Fåtöljens ben med färgbortfall, tyg med skador, främst vid armstöd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 909