En underhållen bil i bra bruksskick. Spår av användare finns och följande information gav av säljaren.
- Lacken visar tecken på mindre repor och skavanker
- vxl-indikator fungerar ej
- Mindre oljeläckage från motor/växellåda. Det blir fläckar på golvet
- Cab behöver jsuteras
- Vänster dörr, rutram behöver justeras
- Rostlagningar förekommer
- Signalhorn ej original men originalhorn medföljer
- Gummilister backlucka och dörrar är dåliga (men tätar hyffat ändå)
- Motor till vindrutespolning fungerar ej. förmodligen ett torrt membran
- Innebelysning är defekt.
Följande är påkostat på bilen
- Ny vattenpump
- Ny aluminiumkylare och kylslangar
- Tändkablar
Luftfilter
Ny retrostereo inkl subwoofer (blåtand)
- Servicekit medföljer ( olja+filter. Tändstift. brytare)
- Original hrep andböcker medföljer.