CARL FAGERLUND. bordslampor i kristall, ett par, Orrefors.

423059. CARL FAGERLUND. bordslampor i kristall, ett par, Orrefors.

Signerade Orrefors RD 2052 och märkta med vinröd etikett för helkristall. På den ena lampan är monteringen märkt Orrefors.
Höjd 43, diameter 15,5 cm.

Repor på undersidan.
Bruksskick.
En lampfot är borrad i botten.
Ej funktionstestade.

Carl Fagerlund (1915–2011)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 43, diameter 15,5 cm.

Repor på undersidan.
Bruksskick.
Ej funktionstestade.

Carl Fagerlund (1915–2011)

Antal besök: 3 317