BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, förgylld metall / glaskupa, 1900-tal.

423041. BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, förgylld metall / glaskupa, 1900-tal.

Höjd 56 cm, kupa höjd 23 cm, kupdiameter invändigt nedtill 73 mm, liten bottennagg.
Höjd 48 cm, kupa höjd 20 cm, kupdiameter invändigt nedtill 60 mm.

Slitage.
En kupa med liten bottennagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.
En kupa med liten bottennagg.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 802