BORDSLAMPA, glas och patinerad koppar, jugend, ca 1900.

423013. BORDSLAMPA, glas och patinerad koppar, jugend, ca 1900.

Fot och skärmring av driven kopparplåt, dekorerad med eklöv och ekollon. Bukig skärm av grönt glas.
Höjd 47, diameter 29 cm.

Bruksskick.
Nagg på skärmens nederkant.
Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 47, diameter 29 cm.

Bruksskick.
Nagg på skärmens nederkant.
Ej funktionstestad.

Antal besök: 1 023