Set stolar/matsalsstolar, teak, Danmark, 1970-tal.

4227182. Set stolar/matsalsstolar, teak, Danmark, 1970-tal.

Tre stolar/matsalsstolar - en stol med armstöd, två stolar utan armstöd, teak, Danmark, 1970-tal, teakkonstruktion, sits och ryggstöd klädd och täckt med blått tyg, delvis med mässingsinlägg i ramen på baksidan,
Mått ca.:
1x med armstöd - h. 79 cm, sitshöjd 46 cm, W. 60 cm, djup 49 cm,
2x utan armstöd - h. 79 cm, sitshöjd 46 cm, W. 50 cm, djup 49 cm.

Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, partiella repor och gnidning på ramen, täcker delvis guriggad/smutsigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått ca.:

Antal besök: 397