4224553. WALASSE TING (1929-2010). Fyra papegojor.
Walasse Ting (1929-2010), 4 papegojor, färglitografi, 1990, signerad, daterad och numrerad, exemplar 60/250, ca. 59 x 87 cm, inramad bakom passepartout och glas, med ram ca. 92 x 121 cm.