STOLAR, ett par, proveniens, Änkedrottning, Caroline Amalie´s av Augustenborg egendom, Danmark, 1800-tal.

422029. STOLAR, ett par, proveniens, Änkedrottning, Caroline Amalie´s av Augustenborg egendom, Danmark, 1800-tal.

Svartmålade, sits klädd i grön plysch. Sitthöjd 45 cm. Etikettmärkta "Enkedronning Caroline Amalie´s ejendom".

Bruks/åldersslitage, skador märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 275