KERAMIK, 5 delar, bl a Josef Ekberg, Gustavsberg.

421977. KERAMIK, 5 delar, bl a Josef Ekberg, Gustavsberg.

1 vas, jugend, otydlig märkning, höjd 20 cm
1 vas med hänklar, Ekeby, höjd 16 cm
1 vas med hänkel, blomsterdekor, Rörstrand, höjd 16 cm
1 skål, Josef Ekberg 1927, Gustavsberg, diameter 17,5 cm
1 kanna, märkt, höjd 17,5 cm.

Bruksstalige, krackeleringar, fläckar, märken. Enstaka smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 kanna, märkt, höjd 17,5 cm.

Antal besök: 1 143