UPPLYST INSKRIVEN PAPPERSSIDA.

4216794. UPPLYST INSKRIVEN PAPPERSSIDA.

central skildring av en bevingad häst på en guldbakgrund, skriven för hand i svart bläck på båda sidor i islamisk kalligrafi,
Sidstorlek: 16,4 x 10,8 cm,
fäst selektivt på ett marmorerat ark,
i en träram under glas,
Ram: 29,5 x 23,5 cm, ca. 1800-talet.

Smutsiga och skadade kanter, vattenskador på vänster sida, ramremsa sönderrivet upptill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sidstorlek: 16,4 x 10,8 cm,
i en träram under glas,

Adress

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Gemischt
Antal besök: 190