FOTOGENLAMPA, SKÄRM samt BRÄNNRÖR. tidigt 1900-tal.

421677. FOTOGENLAMPA, SKÄRM samt BRÄNNRÖR. tidigt 1900-tal.

1 fotogenlampa, dekor i bl a emalj, höjd 34,5 cm
1 fotogenlampsskärm med ställning, diameter ca 37 cm
1 brännrör, höjd 24 cm.

Slitage. Skärm med smärre skador ,bortfallna pärlfransar och fläckar, Skäm, lampa och brännrör ej ihophörande.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 brännrör, höjd 24 cm.

Antal besök: 2 026