SIGNE PERSSON-MELIN. Tekanna, stengods, Rörstrand. Signerad.

4216752. SIGNE PERSSON-MELIN. Tekanna, stengods, Rörstrand. Signerad.

Celadonglasyr bemålad med guldfärgad dekor.
Signerad "Signe Persson-Melin". Märkt "213".

Höjd ca 15 cm.
Diameter (inklusive pip" ca 20 cm.

Smärre bruksslitage. Utan nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 15 cm.

Antal besök: 462