DIV GRAFIK OCH TRYCK, 7 delar.

4215365. DIV GRAFIK OCH TRYCK, 7 delar.

Bla. kopparstick
Södertälje och Trosa, tryckstorlek ca 25x38 cm.
Gustav III, bladstorlek 18,5x12 cm
"JEUNE JOUEUR DÌNSTRUMENT", bildstorlek 28,5x22 cm.
"CLEMENS XII", bladstorlek 26,5x19 cm.
"BENEDICTUS XIV" ej ramad bildstorlek 26,5x18 cm.
"FIGARO´S HOCHZEIT" 1800-tal, bladstorlek 13x18,5 cm.
Porträtt av Gustav III:s finansminister riksrådet Johan Liljencrantz, bildstorlek 15x10,5 cm.

Proveniens: vissa troligen via familjen Liljencrantz från Sturehov Norsborg.

Missfärgningar, vissa irammade, vissa beskurna bruksslitage, något gulnade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bla. kopparstick

Antal besök: 431