WILHELM KÅGE. "Drakvalp", Gustavsbergs studio.

4211620. WILHELM KÅGE. "Drakvalp", Gustavsbergs studio.

Glaserat stengods i ockragrön glasyr, omkring 1900-talets mitt, stämpelmärkt med studiohanden.

Höjd ca 11,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Tema

Lilla Kvalitén

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 11,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Tema

Lilla Kvalitén

Antal besök: 1 230