421010. MAT- och FRUKOSTSERVIS, ca 99 delar, "Grön Anna", Röstrand.
Partiet består av:
16 mattallrikar
12 djupa tallrikar
12 förrättstallrikar
12 assietter
12 äggkoppar
4 serveringsfat i olika storlekar
1 karott med lock
1 såssnipa
1 skål
3 ytterfoder
1 kaffekanna
1 sockerskål med lock
1 gräddkanna
10 kaffekoppar med 11 underfat.
Servisen är i mycket gott skick. Enstaka delar med slitage av dekor samt smärre nagg.